pergola na dvorku

Výtažky z moderního umění 20. století už jsme prošli. Ne všem ale tyto moderní styly vyhovují. Někteří se radši ponoří do secese, renesance a někteří do antiky. Dnes se podíváme na několik málo stylů 19. století a necháme se jimi inspirovat. Design terasy a pergoly nemusí být nudný a nemusí končit u pár židlí a stolu.

Secese

Začneme na přelomu 19. a 20. století, v době secese. Poslední sloh a také první umělecký styl, secese pohltila umění jako celek a projevila se skoro v každém médiu. V architektuře se ukázaly být dominantní dva velmi odlišné styly. Geometrická a florální secese. Geometrickou můžeme pozorovat například ve Skotsku. Florální je nám o něco blíže a budovy tohoto typu můžeme vidět ve Vídni ale dokonce i v Česku.

Jak si přinést florální secesní prvky na vlastní terasu? Koukejte se po nábytku se zaoblenými a jemnými tvary. Zajímavé a spletité stoly, židle, které se zdánlivě zapletly samy do sebe. Z barevného dekoru je samozřejmou volbou zlatá, která může některá barevná provedení hliníkových pergol krásně doplňovat.

Pokud Vás ale více zajímají ostré přechody, tmavé dřevo a geometrické tvary, secese má stále co nabídnout. Architekt Charles Rennie Mackintosh využíval geometrických tvarů. To jde krásně vidět například na jeho vysokých židlích. Chcete-li Vaši terasu nebo dvorek ozvláštnit zajímavým prvkem, hledat inspiraci v jeho designu nábytku je rozhodně na místě.

Novorenesance a další novo-styly

Umění naprosto odlišného stylu se projevilo v první polovině 19. století. Doba romantismu s sebou přinesla tzv historismy. Šlo o již dříve vymyšlené slohy, které se znovu dostaly mezi oblíbené. Vypadaly sice trochu jinak, stále se na nich ale objevují prvky originálních slohů. Stavěly se například i umělé zříceniny. Hrady, které jsou již od začátku zbořené a vystavěny jsou jen zbytky.

Jak se ale inspirovat v designu? Upravená zahrada a detaily na nábytku jsou jen malými nápady pro inspiraci tímto obdobím. Hliníková pergola má tu výhodu, že se na ni dají pověsit různé prvky. Proč se tedy nevrátit ke klasicistnímu/neorenesančnímu Mahenově divadlu a nenavěsit si na pergolu světýlka? Mahenovo divadlo v Brně je známé svým vůbec prvním elektrickým osvětlením v divadle po celé Evropě.

 

Zaujaly Vás umělecké slohy či styly? Máte zájem o vlastní pergolu, přístřešek nebo možná hliníkový plot? Kontaktujte nás na čísle 777 118 639, emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo využijte kontaktní formulář.

Můžete napsat ještě 1000 znaků.
Přiložit soubory
 

O společnosti ALUMINPER s.r.o.

Jungmannova 153/12
779 00 Olomouc-Hodolany
IČO: 07091613 | DIČ: CZ07091613
zapsaná na vložce C 74469 vedené u Krajského soudu v Ostravě

Schůzku v kanceláři je třeba předem domluvit.

Poptávky
777 118 639

Technické dotazy
775 487 935

© 2024, ALUMINPER, s.r.o.. Veškerá práva vyhrazena. Tento web vytvořila StaWEBnice.

Pro zákazníky

Nejlevnější hliníkové pergoly na trhu

Garantujeme vám nejnižší cenu na trhu na hliníkové zastřešení terasy, parkovacího stání, vchodových dveří nebo jiného přístřešku z hliníkových profilů. Zašlete nám aspoň přibližné rozměry a my vám obratem zašleme nezávaznou cenovou nabídku.